Napisz do nas na adres:
info@banki-szwajcarskie.pl
Najstarszy szwajcarski
Wegelin & Co. Privatbankiers
założony w 1741 roku
został sprzedany bankowi
Notenstein Privatbank AG,
który jest w 100 % własnością
Raiffeisen Bank.
Jest to wynikiem kłopotów,
jakie bank Wegelin miał na terenie USA.
Władze amerykańskie zarzuciły bankowi,
że posłużyły obywatelom amerykańskim do ukrywania dochodów i nie płacenie podatków od nich. Do czasu zakończenia rozstrzygnięć prawnych pozostaje jedynie oddział amerykański banku Wegelin.
Dziś jest 14.10.2019


Jak założyć konto?


Najpierw należy zastanowić się nad wyborem konta, jakie by nam najbardziej odpowiadało. Z reguły banki stawiają do dyspozycji klientów całą gamę kont, zależnych od celu jakim ma służyć: płatności, oszczędzanie, lokaty.

Do wpływu wynagrodzenia, płatności i obrotu papierami wartościowymi mogą służyć np. konta typu: Dla zainteresowanych prywatnym oszczędzaniem z atrakcyjnymi odsetkami przy jednoczesnym wysokim bezpieczeństwie oszczędzanego kapitału można wybrać np.: W przypadku zmiennej struktury majątku lub lokat o stałym oprocentowaniu można założyć np.: Specjalne konta są oferowane przez niektóre wielkie banki, dające czasami nawet więcej niż private banking dla: Oczywiście dla osób posiadających znaczne zasoby finansowe sprawa jest w miarę prosta: private banking, niekoniecznie w bankach prywatnych.

Każdy bank zapewnia dostęp do konta za pośrednictwem Internetu. Instrukcje na temat bezpiecznej pracy z kontem w Internecie każdy bank udostępnia swoim klientom w sposób określony przez służby informatyczne danego banku.

Banki często do tych kont oferują karty bankomatowe bez opłat za korzystanie z nich w bankomatach na terenie Szwajcarii, rzadziej na całym świecie, ubezpieczenia na wypadek śmierci lub inwalidztwa, ubezpieczenia emerytalne (trzeci filar a i/lub b).

Założenie konta jest oczywiście najprostsze poprzez osobistą wizytę w wybranym banku z dokumentami stwierdzającymi tożsamość oraz (warto również je mieć) dokumentami stwierdzającymi pochodzenie środków finansowych, jakie zamierza się ulokować w danym banku. Przed wizytą w banku warto się upewnić co do dokumentów i wymagań stawianych przez bank przy otwarciu konta.

Konto można otworzyć także przez Internet bez konieczności wizyty w siedzibie banku. Odbywa się to w ten sposób, że na stronie banku wypełnia się odpowiedni formularz otwarcia konta. Po jego wysłaniu bank przekazuje przyszłemu klientowi informację na temat dalszego postępowania.

Zazwyczaj przesyła umowę do konta i zasady dalszego postępowania na adres podany przez klienta w formularzu, wraz z informacjami jakie dokumenty i w jakiej formie należy przesłać do banku, by konto było aktywne. Przesyłka pocztowa z banku jest jednocześnie formą potwierdzenia adresu zamieszkania. Konieczne będzie przedstawienie kopii dokumentów tożsamości odpowiednio uwierzytelnionych. Sposób uwierzytelnienia będzie podany przez bank. Stosowane są bowiem różne procedury. Ich wybór zależy od banku.

Nie ma jednak możliwości otwarcia konta wyłącznie przez Internet. Wypełnienie formularza internetowego to tylko pierwszy krok. Dalej należy postępować zgodnie z wytycznymi banku.
Wskaźniki - giełda w Zurychu:
9827.72, +0.69 %
Kursy walut w południe:
CHF/PLN    |    EUR/PLN
3,9588 4,3311
Genewa siedziba wielu bankw
POLECANE:
Napiszcie do nas jeśli chcecie mieć konto w Szwajcarii
Zobacz też inne nasze strony: szwajcaria.net | szwajcaria.ovh | szwajcaria.online | kontoszwajcarskie.pl | auto-szwajcaria.pl | swiss-wine.pl | swissmade.com.pl | salonauto.com.pl | swiss-club.eu | berno.online | hoteleszwajcarskie.pl | ticino.pl